Bez kategorii

O mnie

10 maja 2022

Z zawodu jestem prawniczką, z tytułem radczyni prawnej, co pomaga mi w prowadzeniu różnych projektów – własnej firmy producenckiej, doradzaniu firmom, byciu menedżerem. Pochodzę z Kijowa i mówią o mnie „dyżurna Ukrainka w Polsce” 🙂 Trochę tak jest, bo od 25 lat niezmiennie promuję Ukrainę w Polsce, a Polskę w Ukrainie. Mam ciekawe doświadczenia w kierowaniu przedsiębiorstwami tak w Polsce, jak i za granicą, w tym kierunku skończyłam studia Executive MBA w BBC.

Odkąd sięgnę pamięcią działam charytatywnie, w stałych projektach i doraźnych akcjach.  Pomaganie i dzielenie się jest po prostu obowiązkiem każdego z nas. Prowadzę warszawskie Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy i ukraińską Ambasadę Przedsiębiorczości Kobiet, którą założyłam by łączyć kobiety i stworzyć sieć wzajemnego wsparcia.

Od dziecka rozwijałam swoje pasje – szkoła muzyczna, taniec, aktorstwo, organizacja przedsięwzięć, dlatego nie ma się co dziwić, że zarówno zawodowo, jak i prywatnie związałam się z show-biznesem. Radczyni prawna w tym świecie? Dlaczego nie?! Prawniczy rozsądek przydaje się w świecie artystów, i to jak!  Produkcja filmów, bycie menedżerką gwiazd, założenie i kierowanie dużym Stowarzyszeniem Aktorów Telewizyjnych i Filmowych – to był prawdziwy poligon doświadczalny. Z kolei moja praca w telewizji i gra w serialach zawsze była dla mnie ogrzewającym duszę dodatkiem oraz spełnieniem dla mojej artystycznej duszy. Te wszystkie sprawności przyniosły możliwości przeradzać pasję w pracę: jurorowanie w You Can Dance, udział w Tańcu z Gwiazdami, czy tworzenie reportaży dla DDTVN – były niesamowitym doświadczeniami, których nie uczą na uniwersytetach.

Tak jak każdy z nas – mam na swoim koncie sukcesy i porażki. Z każdego z nich wyciągam lekcję i wiem, że najważniejsze jest opanowanie strachu przed nieznanym, szukanie rozwiązań i niepoddawanie się.

Dziś jestem mamą malutkiej Ani <3 oraz autorką książki „Walka o Macierzyństwo”, która powstała, by wesprzeć wszystkich marzących o rodzicielstwie. Moje pragnienie bycia matką próbowałam zrealizować przez całe swoje dorosłe życie. Sam tytuł książki mówi o tym, że moja droga do macierzyństwa była walką: przeszłam wszelkie możliwe terapie, współpracowałam z lekarzami i fachowcami z różnych krajów. Poznałam radość z ciąż i ból strat. Dziś już wiem czego brakuje i co można dać kobietom i mężczyznom zmagającym się z podobnymi doświadczeniami. Przez lata prób zebrałam i usystematyzowałam w książce najważniejsze aspekty, które warto przepracować, by świadomie i pozytywnie podejść do tak ważnego, życiowego „projektu”, jakim jest DZIECKO.

Tak jak ja, „Zosia Samosia” musiałam nauczyć się, że bez wsparcia innych ludzi nie osiągnę upragnionego celu, chcę być wsparciem dla moich czytelników. Chcę, żeby wiedzieli, że mają mnie, osobę która przeszła tę wyboistą drogę ku rodzicielstwu. Mnie to bardzo pomogło nie raz, trzymało, nomen omen, przy nadziei.  To, że dołączyli do mnie eksperci różnych dziedzin, którzy podzielili się dekadami swojej pracy, przemyśleń, sukcesów i porażek, jest jeszcze wspanialsze. Gdybym te ich lata zdobywania prawdziwej mądrości dodała do siebie, to wyszłoby pewnie około 200 lat studiowania problemów z zajściem lub donoszeniem ciąży. Macie tyle czasu? Nikt z nas nie ma. Dlatego, bardzo się cieszę że już nie tylko w prywatnych rozmowach czy otrzymywanych od was wiadomościach, lecz w tej zbiorowej super świadomości przeprowadzać będziemy kolejne osoby przez te mroki ciemności, w które wpada praktycznie każda osoba, para, kiedy przegrywa z niewiadomym.

Poza samą książką, którą nazywam opowieścią poradnikową, przygotowuje inne formy aktywności w tej materii:

Napisane i nagrane przeze mnie Wizualizacje Medytacyjne będą umieszczane na moim kanale You Tube; Indywidualne „WizuMedytacje” można zamówić w zakładce „Moje produkty i polecenia”;

– Indywidualne rozmowy motywacyjne oraz poradnikowe ze mną będą dostępne w zakładce „Moje produkty i polecenia”;

Konsultacje specjalistów polecanych przeze mnie będą organizowane on-line lub off-line po rozmowie wstępnej;

Warsztaty, które będą odpowiedzią na zapotrzebowanie płynące do nas – obecnie nad nimi pracujemy.

Dołącz już teraz do prywatnej GRUPY „Droga do rodzicielstwa” na FB, będziemy w kontakcie!

MOJE AKTUALNE PROJEKTY

– TPU http://www.tpu.org.pl

– AMBASADA http://www.ambasada.org.ua

– PUIG http://www.pol-ukr.com

– STING http://www.sting.pl

106 likes

Author

Piotr Orliński